ERBI Group

Zarządzanie barwami Drukarnia ERBI gwarantuje zgodność kolorystyczną druku z oczekiwaniami Klienta

Gdy graficy lub osoby odpowiedzialne za wizerunek marki opracowują zestaw kolorów specjalnych do księgi znaku czy docelowego opakowania posługują się najczęściej wzornikiem Pantone'a wybierając odpowiednie farby. Cała zabawa polega na tym, że są to właśnie farby, a nie kolory docelowe, a te zaś będą inaczej wyglądały w zależności od wybranego podłoża. Tak więc w większości przypadku pomimo zastosowania odpowiedniej farby bardzo często uzyskana barwa odbiega od założonej.

Drukarnia Erbi we współpracy z mieszalnią farb Abera i producentem Huber opracowała system gwarantujący uzyskanie poprawności kolorystycznej do określonego numeru Pantone lub dostarczonej próbki na gotowym opakowaniu. Odbywa się to poprzez wykonywanie proofów na docelowym podłożu podczas recepturowania farby i dążenia do ustalonej wartości dE. Następnie drukarz otrzymuje gotową farbę wraz z próbką wykonaną na podłożu, którym będzie odbywał się druk. Teraz w oparciu o odczyty spektrodensytometryczne ma możliwość ustalenia wszelkich aspektów technicznych druku celem uzyskania rezultatu z określonymi wartościami OD oraz dE.

Już wkrótce klienci Grupy Erbi będą mieli możliwość skorzystania z oferty druku cyfrowego z niespotykaną wręcz jakością. W oparciu o technologię HP Indigo oraz poszerzony gamut zainstalowanych kolorów podstawowych o OVG czyli pomarańczowy, fiolet i zieleń zaoferujemy Państwu wierną reprodukcję 97% kolorów Pantone od ręki. Ponadto korzystając z dodatkowego własnego mieszalnika farb specjalnych będziemy mogli przygotować na życzenie w bliźniaczej metodzie do opisywanego recepturowania farb do druku offsetowego kolory specjalne z pełną wiernością oryginału.